W oczekiwaniu na Święto Zmartwychwstania Pańskiego społeczność Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zorganizowała i uczestniczyła w dwóch niezwykłych uroczystościach.

24 marca 2023 roku w Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła w Zamościu zostało odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej z rozważaniami opartymi na tekstach Joanny Pąk poetki z niepełnosprawnością “Wspólna Droga”.

25 marca 2023 roku w rocznicę akcji charytatywnej „Życie przez całe życie”, podczas której wolontariusze Stowarzyszenia na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zbierali środki na budowę Kompleksu opiekuńczo-terapeutycznego na ulicy Kresowej 24 – odbyła się Msza Święta i poświęcenie pomieszczeń „Rodzinnym Domu”. Mszę Świętą celebrował Jego Ekscelencja Biskup Marian Rojek wraz z księżmi Eugeniuszem Derdziukiem i Karolem Jędruszczakiem.

Ważnym punktem spotkania była debata pt. “Miłość i godne życie – przez całe życie”, w której rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami wyrazili świadectwo szczególnego rodzicielstwa. Panel dyskusyjny został nagrany przez TVP3 Lublin. Debata emitowana była  w środę (29.03) o godz. 17:45 na antenie TVP3 Lublin (“ZDARZENIA, MAGAZYN REPORTERÓW”).

Dziękujemy wszystkim współpracownikom i rodzicom, którzy pomogli zorganizować uroczystości Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Poświęcenie Rodzinnego Domu. Dziękujemy czcigodnym Księżom i JE ks. Biskupowi, wspaniałym Gościom i wszystkim uczestnikom naszego spotkania w Rodzinnym Domu. I oczywiście Przyjacielskiej TVP3. Niech ten Dom dobrze służy jego mieszkańcom i niech dalej trwają i rozwijają się dzieła Stowarzyszenia, naszej Wspólnoty.

>>> Radio Lublin <<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *