Mam na imię Claudia i mam siedemnaście lat. Chodzę do ósmej klasy do Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu. Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną. Mam mózgowe porażenie dziecięce. Nie chodzę, ale przemieszczam się na wózku aktywnym. Potrzebuję pomocy w większości czynności, które wykonuję w ciągu dnia.
W ostatnim czasie przeżyłam bardzo dużo trudnych sytuacji. Zmarła moja mama, straciłam swój dom i swoje otoczenie. Mieszkam teraz w miejscu, w którym rzadko spotykam się ze swoim bratem. O dawna nie widziałam swoich psów: Urwisa, Misia, Reksia, Perełki i swojego kotka Łatka.
Każdego dnia wstaję rano i myślę sobie, że muszę przetrwać ten dzień. Jem śniadanie i szykuję się do szkoły. Cieszę się, że tam jadę, bo spotykam się ze swoimi kolegami i koleżankami. To mi pomaga i daje siłę do życia. Moim największym marzeniem jest zamieszkanie w mającym powstać „RODZINNYM DOMU” przy ulicy Kresowej. Codziennie obserwuję postępy budowy i odliczam dni do przeprowadzki. Wiem, że tam będę szczęśliwa, będę miała oparcie w życzliwych mi ludziach i znowu odzyskam radość życia.Wierzę, że moje marzenia się spełnią, bo wiem, że, na świecie jest wielu ludzi o dobrym sercu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.