Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu pragnie szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom Zamojszczyzny. Bez ich zaangażowania nie byłoby możliwe ukończenie I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

W związku z tym Stowarzyszenie „Krok za krokiem”, Teatr Teatroterapia Lubelska oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają wszystkich darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia na spektakl teatralny z udziałem osób z niepełnosprawnościami, „Spowiedź w drewnie”. Zostanie on wystawiony w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 17:00 w Zamojskim Domu Kultury.

Wstęp bezpłatny.

Kilka słów o spektaklu:
Sztuka “Spowiedź w drewnie” inspirowana życiem beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory jest testamentem reżyserskim Jana Wilkowskiego.
Głównym bohaterem jest świątkarz, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi. Półgodzinne przedstawienie genialnie pokazuje człowieka i jego dzieło, które obróciło się przeciw swemu twórcy. Koślawe, nieudane lub niedokończone figury świętych z wrzaskiem domagają się kary piekła dla świątkarza, aż Zbawiciel musi ich głośno przywołać do porządku. W końcu człowiek umiera przygnieciony swym dziełem: spadającymi z półek rzeźbami. Chrystus daje mu jednak rozgrzeszenie: On też jest niedostrugany i wie, że samemu Stwórcy świat nie do końca się udał.

Scenariusz: Jan Wilkowski
Reżyseria: Maria Pietrusza-Budzyńska i zespół terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina
Obsada: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.