8 grudnia odbył się X Wieczór Dobroczynności „odDam” pn. „Żyj zdrowo!”. W tym roku spotkaliśmy się w Rodzinnym Domu przy ulicy Kresowej 24 w Zamościu. Cały program artystyczny spotkania skupiony był wokół tematyki zdrowego trybu życia. Przewodnicząca przedstawiła główne założenia programu „Kroki do zdrowia”. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat analizy zagrożeń u osób z niepełnosprawnościami wynikających z otyłości i nadwagi.

Pani Dorota Pietraszek- Bańka (dietetyk kliniczny/psychodietetyk) wprowadziła nas w temat zdrowego przygotowywania posiłków z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz potrzeby spożywania odpowiedniej ilości wody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W dalszej części spotkania zobaczyliśmy przedstawienie wychowanków Stowarzyszenia. Wiele uśmiechu wywołał również występ zespołu  ShowMen z Szopinka. W końcowej części odbył się konkurs kulinarny.

Nie sposób nie wspomnieć o zdrowym poczęstunku i wyrobach podarowanych specjalnie na to wydarzenie przez Zakład Przetwórstwa Dziczyzny ze Zwierzyńca.

Równocześnie prowadzony był charytatywny kiermasz, podczas którego można było nabyć produkty zdrowej żywności podarowane od lokalnych wytwórców, dzieła sztuki, biżuterię, ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez Wychowanków Stowarzyszenia.

Wszystkim darczyńcom żywności i przedmiotów z całego serca dziękujemy. A w szczególności Pani Agacie Kornhauser-Duda oraz Pani Orsolya Zsuzsanna Kovacs za ofiarowane dary. Chcemy również podziękować za wspaniałą frekwencję wszystkim przybyłym przyjaciołom Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu. Zawsze możemy na Was liczyć! Razem podczas X Wieczoru Dobroczynności udało nam się zgromadzić kwotę 8 504 zł. Zebrane środki przeznaczymy na realizację programu „Kroki do zdrowia”, którego uczestnikami są nasi wychowankowie z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy za rok!

Ps. Pozostałe przetwory i przedmioty zostały wystawione na Świątecznym Kiermaszu w siedzibie naszego Stowarzyszenia przy ulicy Peowiaków 6a w Zamościu. Kiermasz trwa od 12.12.2023 r. do 22.12.2023 r. w godzinach 8-14. Jeśli jesteś w pobliżu, zapraszamy do nas po wyjątkowy prezent świąteczny, kartkę lub „coś na ząb”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *